Adiunkt
Profil naukowy
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie następnie w 2018 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską. Równolegle w latach 2009-2014 pracowała jako młodszy asystent w Zakładzie Mikrobiologii i Serologii Instytutu Reumatologii w Warszawie, zdobywając doświadczenie w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.
Od lat prowadzi badania naukowe w dziedzinie immunologii i immunoparazytologii, dotyczące opracowywania nowych terapii klinicznych chorób alergicznych, autoimmunizacyjnych, neurodegeneracyjnych i onkologicznych. Biolog komórkowy z wieloletnim doświadczeniem w technikach immunologicznych, proteomicznych i genetycznych. Specjalistka w zakresie wielokolorowej cytometrii przepływowej oraz sortu komórkowego.
Była laureatką stypendiów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej: „Doktoraty dla Mazowsza” oraz „Rozwój nauki – rozwojem regionu – stypendia i wsparcie towarzyszące dla mazowieckich doktorantów”. Była kierownikiem i głównym wykonawcą projektów naukowych finansowanych przez NCN, FNP i MNiSzW. Autorka wielu publikacji w czasopismach z ‘listy filadelfijskiej’ i kilkudziesięciu doniesień na konferencje krajowe i międzynarodowe. Kierowała Laboratorium Cytometrii Przepływowej w Zakładzie Immunologii Wydziału Biologii UW oraz w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie.
Obecnie Adiunkt w Zakładzie Immunoterapii Eksperymentalnej. Post-doc w projekcie OPUS 24 Nr 2022/47/B/NZ7/02729 „Potencjał profilowania limfocytów T w planowaniu spersonalizowanego leczenia stwardnienia rozsianego”. Koordynator Laboratorium Referencyjnego Cytometrii Przepływowej Beckman Coulter.